ریخته گری آلومینیوم

در کارخانه گروه تولیدی صنعتی پیشتاز، شما شاهد کیفیت و دقت بالای قطعات هستید.

پیشتاز تولید کننده قطعات آلومینیومی، آلومینیوم برنز، آلومینیوم قالب های ریژه، آلومینیوم خشک، آلومینیوم نرم و آلیاژهای آلومینیوم درخواستی.

جهت اطلاع از قیمت قطعات آلومینیوم یا سفارش ریخته گری قطعات آلومینیومی و آلیاژ های آن با پیشتاز تماس بگیرید.

ریخته گری آلومینیوم

آلومینیوم عنصری شیمیایی با عدد اتمی ۱۳ نماد شیمیایی Al می باشد. عنصر آلومینیوم فلز نرم ، چکش خوار و نقره ای و با تقریبا چگالی ۲۷۷۰ کیلوگرم بر متر مکعب می باشد

ریخته گری آلومینیوم چیست؟

نحوه ریخته گری آلومینیوم با استفاده از روش ریخته گری ماسه ای و قالب های ریژه و دائمی جهت تولید قطعات نمونه و تعداد نولید محدود می باشد. چنانچه حفره های متعدد که با ماهیچه گذاری ایجاد می شود، امکان ریخته گری قطعات پیچیده را ایجاد می کند.

فن آلومینیومی

فلز آلومینیوم زمانی که از معدن خارج می شود، در سنگ های معدن با بقیه املاح قرار دارد. سنگ را ذوب می کنند تا آلومینیوم خالص جدا شود. سپس برای حمل، آن را به شمش های بزرگ در می آورند (1000 پوند) تا این کار راحت تر صورت گیرد. کارخانجاتی که در زمینه شمش آلومینیوم فعالیت می کنند. به صورت شمش های بزرگ در می آید.

ریخته گری آلومینیوم در حقیقت زیر مجموعه ای از ریخته گری پوسته ای می باشد. یکی از معروف‌ ترین روش‌ های ریخته‌ گری همین است که دارای دقت ابعادی بسیار بالایی است که برای هر نوع فلزی مناسب است در این روش برای ریخته‌ گری از یک قالب با پوسته ‌ای نازک از جنس ماسه استفاده می ‌شود. اصل این روش شبیه روش قالب ماسه ‌ای در ریخته ‌گری است از این جهت که هر دو از جمله روش ‌های ریخته‌ گری با قالب تک بار (یک بار مصرف) هستند.

مزایای روش ریخته گری آلومینیوم​

 • دقت ابعادی بسیار مناسبی دارد که این خود باعث می‌شود که هزینه‌های ناشی از ماشین‌کاری، تمیزکاری و عملیات پایانی قطعهٔ حاصل شده هم بسیار کاهش بیابد.
 • سطح صاف قطعه نهایی و همچنین قالب (نسبت به روش قالب ماسه‌ای) که باعث می‌شود جریان مذاب آسان و روان جاری شود؛ لازم است ذکر شود رزین به کار رفته در ماسه هم در مسطح سازی سطح قطعه تأثیر به‌سزایی دارد..
 • سرعت تولید بالا و به همین سبب شمارگان بالا (این روش برای تیراژهای بالا اقتصادی است).
 • امکان بازیافت ماسه و مواد استفاده شده در تهیه قالب ریخته‌گری، در این روش فراهم است؛ برای بازیافت ماسه‌های آغشته به رزین (چسب‌های رزینی) دمای مخلوط ماسه و رزین را بالا می‌برند که این باعث می‌شود رزین موجود در این مخلوط بسوزد، سپس ماسه از آن استخراج شده و می‌توان از آن در شکل‌دهی قالب‌های دیگر استفاده کرد

در ادامه انواع آلیاژهای آلومینیوم را برسی می کنیم

به طور کلی آلیاژ های آلومینیوم به دو دسته کلی تقسیم می شود :

-1 آلیاژ های نوردی

-2 آلیاژ های ریخته گینکته :

آلومینیوم به علت داشتن ساختار FCC و تراکم زیاد در ساختار شبکه بلوریش فرم کاری خوبی در درجه حرارت محیط دارد .

آلیاژ های نوردی​

در آلیاژ های نوردی ابتدا آلیاژ به شکل شمش ریخته می شود سپس با توجه به شرایط تولید هر یک از فرآیند های کار سرد شامل : نورد ، فورج ، سوراخ کاری ، برش و …. روی قطعه انجام می شود

1ـ روش های تولید شمش های نوردی :

معمولا دو روش برای تهیه شمش نوردی استفاده می شود :

1- روش مداوم

2- روش نیمه مداوم و یا تکباری

1ـ روش مداوم ​

این روش که از سرعت تولید بالایی برخوردار است به این صورت که محفظه ای از فولاد گرم که در زیر پاتیل مذاب قرار دارد مذاب را به صورت دائم دریافت می نماید ، مذاب پس از رها شدن از پاتیل وارد محفظه شده و در مرحله اول آب گرد هایی که در قسمت بالای محفظه قرار دارند مذاب را به مرحله خمیری می رساند در مرحله بعد مذاب به مرحله آب فشان رسیده و به طور کامل منجمد می شود و در پایان تیغه ای که در انتهای محفظه قرار دارد فلز را برش زده و بر روی صفحه نقاله می اندازد .

2- روش تکباری ​

این روش که در کارخانه ها و به وسیله قالب های ماسه ای انجام می شود به این صورت است که ابتدا کوره را به مقدار معینی شارژ کرده سپس شارژ آماده شده را در قالب های مورد نظر می ریزند .

تهیه آلیاژ های ریخته گری (فرآیند شکل ریزی)

هدف تولید​

تولید شکل نهایی قطعه به صورت مذاب ریزی مستقیم

انواع مواد شارژ جهت ریخته گری آلیاژ های آلومینیوم

از قطعات آلومینیومی برای تعداد قطعات محدود در حد فقط مدل زیرا هم ارزان و در قطعات بزرگ سبک تر از بقیه متریال ها است و در اثر برخورد با رطوبت زنگ نمی زند.

آلومینیوم برنز خانواده ای از آلیاژهای مس است که از آهن و نیکل در شیمی خود استفاده می کنند – اما به آلومینیوم به عنوان عنصر اصلی آلیاژ متکی هستند. آلومینیوم به میزان قابل توجهی به مقاومت می افزاید تا حدی که شبیه فولاد کربن متوسط ​​است. مزیت اضافی آن این است که برنز آلومینیوم همچنین دارای مقاومت عالی در برابر خوردگی است. این مقاومت و مقاومت در برابر خوردگی است که باعث استفاده اولیه از برنز آلومینیوم شد.

آلومینیوم برنز

یک تنظیم کوچک در متالورژی باعث تغییرات چشمگیری در عملکرد می شود. این شناخت سایر خصوصیات منجر به استفاده از آلومینیوم برنز برای انواع مختلفی شده که نیاز به مقاومت ، سختی ، مقاومت در برابر سایش و جوش خوردن ، نفوذ پذیری مغناطیسی کم ، مقاومت در برابر حفره ، فرسایش ، نرم شدن و اکسیداسیون در دمای بالا دارد. این خصوصیات ، همراه با سهولت قابلیت جوشکاری ، زمینه های کاربرد برای آلومینیوم برنز را بسیار گسترش داده اند.

آلومینیوم برنز بالاترین مقاومت را در بین تمام آلیاژهای پایه مس، با خواص فیزیکی مشابه فولاد ارائه می دهد. از همه قابل توجه تر، دارای مقاومت استثنایی در برابر خوردگی است. اکسید آلومینیوم به عنوان سدی در برابر خوردگی عمل می کند. یکی از بهترین جنبه های آلومینیوم برنز توانایی جوشکاری آن ، حتی پس از ریخته گری است. این بدان معناست که برنز آلومینیوم فلزی منحصر به فرد است که پس از جا انداختن با جوشکاری می تواند با خیال راحت و کارآمد ترمیم شود.

در خانواده آلومینیوم برنز دو گروه عمده وجود دارد. آلومینیوم برنز حاوی تقریباً 9-14٪ آلومینیوم و 4٪ آهن است در حالی که نیکل آلومینیوم برنز تقریباً 9-11٪ آلومینیوم ، 4٪ آهن و 5٪ نیکل دارد. این افزودن نیکل در ماده دوم مقاومت در برابر خوردگی ماده ای را که از قبل در این منطقه قوی است ، بهبود می بخشد.

ریخته گری آلومینیوم آلیاژی

آلیاژهای آلومینیوم حاوی درصد بالایی از آلومینیوم آلیاژ شده با مس ، منیزیم ، سیلیکون ، قلع ، منگنز یا روی هستند. آنها سبک و مقاوم در برابر خوردگی هستند و به دلیل این ویژگی ها آلیاژ انتخابی بسیاری از کاربردهای هوافضا هستند. آلیاژهای آلومینیوم بسته به آلیاژها می توانند از طریق عملیات حرارتی یا کار با سرما تقویت شوند.

ریخته گری آلومینیوم خشک

ریخته گری شن و ماسه خشک یک فرم پیچیده از فرآیند شن و ماسه سبز است که در آن قالب شن و ماسه در دمای مشخص پخته می شود تا آن را قوی تر کند. این فرآیند که بیشتر در کارخانه های بزرگ ریخته گری برای تولید ریخته گری بزرگ آهنی و غیر آهنی مانند بلوک موتور ، قطعات ساختمانی و غیره استفاده می شود ، ریخته گری شن و ماسه خشک اندازه دقیق و ابعاد کامل را تضمین می کند.

عوامل موثر بر روند ریخته گری پخت مناسب قالب و در نظر گرفتن دقیق اندازه ، وزن و جرم ریخته گری است. نکته اصلی در این فرآیند ، زمان پخت مناسب در رابطه با چسب و میزان رطوبت است.

فرآیند: یک چسب شیمیایی یا چسب با ماسه بدون اتصال مخلوط می شود و سپس به شکل قالب یا الگو شکل می گیرد. سپس در دمای خاصی پخته می شود. طرح های بسیار پیچیده ای که برای ساخت و سازهای مسکن و قطعات خودرو مورد نیاز است ، می توانند با استفاده از این روش کاملاً قالب ریزی شوند.

وقتی قالب آماده شد ، الگوی ساخته شده از چوب ، لاستیک یا مواد دیگر در قالب قرار می گیرد. در این روش می توان از الگوی پیچیده ، جاذبه ها و هسته ها استفاده کرد. این الگوها یک کپی دقیق از شکلی است که فلز باید در آن ریخته شود. فلز مذاب در قالب ریخته می شود و در آن جامد می شود. وقتی ریخته گری کامل شد ، از قالب خارج می شود.

برای دستیابی به بهترین نتیجه در ریخته گری شن و ماسه خشک ، قالب باید در دمای مشخص پخته شود و نسبت بین چسب و رطوبت باید حفظ شود. اگرچه این فرآیند کاملاً گران است ، اما این فرآیند هنگام ریخته گری با عملیات بزرگ و سنگین ، نتیجه دقیقی ایجاد می کند.

کاربرد: آهن و غیر فلزات را می توان با استفاده از روش ریخته گری شن و ماسه خشک ریخت. این فرآیند تا حد زیادی برای تولید طرح های پیچیده برای کاربردهای سنگین استفاده می شود. برخی از ریخته گری هایی که تولید می شود بلوک موتور ، چرخ دنده های بزرگ ، محفظه های بزرگ ، قطعات ساختمانی ، جعبه دنده های بزرگ ، محفظه های انتقال قدرت ، ریخته گری کشاورزی ، قطعات خودرو و غیره است.

ریخته گری آلومینیوم در ماسه

ریخته گری شن و ماسه آلومینیوم . ریخته گری شن و ماسه فرآیند ریخته گری فلز مذاب در حفره قالب است که در تشکیل شده است شن و ماسه . در واقع فقط دو نیاز اساسی وجود دارد: اینکه شن و ماسه دارای حفره ای به شکل جسمی باشد که شما می خواهید ریخته شود و اینکه کانالی وجود دارد که می توانید در آن فلز بریزید و به حفره منتهی می شود.

ریخته گری ماسه ای

مراحل ریخته گری آلومینیوم در ماسه

 1. مقدار کافی شن و ماسه قالب گیری .
 2. قالبی از جسم.
 3. کوره یا اجاق برای ذوب آلیاژ فلز.
 4. ملاقه ای که فلز داغ را درون قالب بریزید.
 5. یک بلوک از آلیاژ ذوب فلز.
 6. چکش ، پتک یا ابزار دیگری برای شکستن ماسه قالب

ریخته گری شن و ماسه یک فرآیند بسیار متنوع است و می تواند ریخته گری با پیچیدگی شدید در طیف گسترده ای از آلیاژهای آلومینیوم ایجاد کند. علاقه به وزن سبک و پیشرفت در فناوری ریخته گری شن و ماسه باعث شده است که وزن متوسط ​​و اندازه ریخته گری شن و ماسه آلومینیوم به سمت بالا باشد ، با وزن بسیاری از قطعات بیش از 50  کیلوگرم و با برخی از قطعات به اندازه 100  متر 3 . هر آلیاژ آلومینیوم می تواند در ماسه ریخته شود ، از جمله آلیاژهایی که ممکن است در فرآیندهای قالب فلزی کوتاهی گرم از خود نشان دهند

ریخته گری شن و ماسه دسته های مختلفی دارد که معمولاً با توجه به نوع اتصال دهنده ای که برای نگه داشتن شن و ماسه استفاده می شود تعریف می شود. ماسه ها یا سنگدانه های مصنوعی مختلفی در استفاده گسترده وجود دارد که هر یک از آنها می تواند در چندین فرآیند ریخته گری شن و ماسه استفاده شود. متداول ترین شن و ماسه سیلیس است که اکسید عنصر سیلیسیم است. ماسه های سیلیسی فراوان ترین شن و ماسه در طبیعت هستند و دارای ویژگی های قالب رضایت بخشی هستند. ماسه های دیگری که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند شامل الیوین ، زیرکون و کرومیت هستند.

ماسه های زیرکون و کرومیت دارای انبساط حرارتی کم و هدایت گرمایی بالایی هستند. از این رسانایی بالا می توان برای بهبود صدا و خصوصیات مکانیکی ریخته گری استفاده کرد. سنگدانه های مصنوعی ، از جمله آلومینا ، بوکسیت و مولیت در برخی از کاربردهای خاص استفاده می شوند. این مواد سخت ، مقاوم در برابر سایش و کروی هستند و از این جهت آنها را به یک ماده قالب ایده آل تبدیل می کند.

از آنجا که هزینه آن از ماسه های طبیعی بیشتر است ، بهره وری از بازیافت باید بالا باشد تا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد. خصوصیات اصلی مورد نیاز رسانه های قالب سازی ، مقاومت سبز و قابلیت جریان پذیری هستند که به عنوان توانایی فشرده سازی مواد تا چگالی یکنواخت تعریف می شوند. مقاومت سبز لازم است تا بتوان الگو را بدون تحریف یا ریزش از قالب خارج کرد. تعادل بین مقاومت و جریان پذیری براساس روش تراکم استفاده شده در فرآیند قالب گیری تعیین می شود

انواع عملیات حرارتی آلیاژهای آلومینیوم که در ریخته گری استفاده می شود

ریخته گری آلیاژ آلومینیوم مزایای قابل توجهی را برای چندین شرایط عملیات حرارتی فراهم می کند. از عملیات حرارتی می توان برای افزایش سختی و خواص مکانیکی ، تثبیت خواص مکانیکی و فیزیکی ، اطمینان از ثبات ابعادی در محل استفاده از ریخته گری در دما و تنش های باقیمانده استفاده کرد. ریخته گری عمومی انواع زیر را در عملیات حرارتی ریخته گری آلومینیوم ارائه می دهد:

 • F: به عنوان ریخته گری – نه بیشتر.
 • T- 51: درمان پیری – ریخته گری با حرارت دادن فلز به 440F برای 7-9 ساعت پیر می شود.
 • T- 6: عملیات حرارتی محلول و پیر شدن مصنوعی – ریخته گری محلولهایی است که با حرارت گرم می شوند. فلز را به مدت 1000-12F به مدت 4-12 ساعت در محلول 150-212F فرو بریزید ، سپس به مدت 3 تا 5 ساعت در 310F به صورت مصنوعی پیر کنید.
 • T- 7: عملیات حرارتی محلول و تثبیت شده – ریخته گری با محلول تحت عملیات حرارتی قرار می گیرد (T-6 را ببینید) ، سپس به طور مصنوعی در دمای 400 درجه سانتیگراد به مدت 3-5 ساعت پیر می شوید. پیری اضافی تثبیت می شود تا آنها را بیش از حد حداکثر سختی فراهم کند که کنترل رشد یا تنش پسماند یا هر دو را فراهم می کند.

آنالیز آلیاژهای آلومینیوم برنز و برخی از کاربردهای معمول:

C95200

ماده ای کاملاً شکل پذیر و دارای مقاومت در برابر خوردگی مناسب است. این برای بوش ، بلبرینگ ، چرخ دنده سبک ، صفحات سایشی ، لوله کشی کم فشار ، ستون پمپ و ظروف مناسب است.

C95400

عملکرد بالا و مقاومت در برابر کشش ، مقاومت فوق العاده و مقاومت استثنایی در برابر سایش ، خستگی و تغییر شکل را دارد. این آلیاژ همه منظوره به طور گسترده ای در مواد شیمیایی ، دریایی ، هواپیماها و ماشین آلات به عنوان چرخ دنده ، بوش و یاتاقان ، پمپ ها و شیرها استفاده می شود.

C95500

یکی از سخت ترین آلیاژهای غیر آهنی است. این همان صنایع C95400 را با مقاومت ، سختی و مقاومت در برابر خوردگی بالاتر ارائه می دهد ، اگرچه مقاومت کمی در برابر ضربه دارد.

C95800

به عنوان یک برنز آلومینیوم نیکل ویژه برای کاربردهای دریایی با مقاومت مطلوب در برابر خوردگی آب دریا مناسب است. این موارد ممکن است شامل قطعات سیستم پروانه ، بوش ، بلبرینگ ، لوله کشی ، از جمله نمک زدایی و سایر کاربردهای دریایی خورنده باشد.

C95900

از سختی و مقاومت فشاری بالاتری برخوردار است و برای صفحات سایشی ، تشکیل رول ، کشیدن قالب ، چرخ دنده ، راهنماهای شیر ، صندلی ها و درزهای قالب استفاده می شود.

MTEK 375

ماده فوق العاده سخت و برتری است که اغلب برای تشکیل ، ترسیم و خم شدن فولاد ضد زنگ استفاده می شود.

انواع قالب برای ریخته گری آلومینیوم

قالبهای مختلفی برای ریخته گری آلومینیوم وجود دارد که در ریخته گری آلومینیوم مذاب به اشکال و اشکال مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از قالب ها موقتی هستند و برخی دیگر دائمی هستند و می توانند به طور مکرر مورد استفاده قرار گیرند. همین نوع قالب ها علاوه بر آلومینیوم برای بسیاری از فلزات و آلیاژهای مختلف نیز استفاده می شوند.

قالب ریخته گری شن و ماسه

قدیمی ترین انواع قالب ها برای ریخته گری آلومینیوم ، قالب هایی است که از زمان مصریان استفاده می شده است. این نوع قالب ها وقتی ایجاد می شوند که حفره ای در شن ایجاد شود که در یک جعبه یا “فلاسک” نگه داشته می شود. معمولاً “الگوی” اصلی از چوب ، فلز یا سایر مواد جامد ساخته می شود. همچنین یک هسته در حفره شن وجود دارد که مرکز ریخته گری را تشکیل می دهد. از میان قالب های مختلف ریخته گری آلومینیوم ، این یکی از مواردی است که به ویژه برای بلوک های موتور ، منیفولد موتور و سایر ریخته گری های بزرگ و سنگین استفاده می شود.

قالب سرامیکی

نوع دیگر قالب ریخته گری که با آلومینیوم و سایر فلزات مذاب استفاده می شود ، قالب سرامیکی است. قالب سرامیکی که معمولاً برای فرآیند ریخته گری سرمایه گذاری استفاده می شود ، در اطراف پلاستیک یا موم ایجاد می شود که هنگام سوزاندن قالب هنگام ایجاد ، ذوب می شود. بعد از اینکه موم از بین رفت ، قالب آماده دریافت فلز مذاب می شود. به این نوع فرآیند ریخته گری به دلیل ریخته گری دقیق که می توان با این فرآیند ایجاد کرد ، “ریخته گری دقیق” نیز می گویند.

ریخته گری قالب دائمی

انواع دائمی قالب های ریخته گری آلومینیوم از فلزاتی مانند فولاد و آهن ساخته می شوند. آلومینیوم مذاب در اثر جاذبه یا خلا into به داخل حفره قالب دائمی وارد می شود. یکی از مزایای این نوع ریخته گری قالب دائمی بودن قالب است. برخلاف قالب های ریخته گری شن و ماسه که معمولاً هنگام استخراج ریخته گری از بین می روند. همچنین اگر برای تعداد زیادی ریخته گری استفاده شود ، قیمت آن نیز کمتر است.

قالب های ریخته گری

در قالب های ریخته گری قالب از قالب های قالب یا قالب برای تولید بسیاری از قالب گیری های یکسان استفاده می شود. با آلومینیوم ، مانند سایر فلزات ، فلز مذاب تحت فشار زیاد وارد این نوع قالب ها برای ریخته گری آلومینیوم می شود. این یک فرایند همه کاره است که امکان تولید مقدار زیادی ریخته گری با اندازه کوچک تا متوسط ​​را فراهم می کند.

قالب شل یا الگوی سست

قالب پوسته نوعی قالب ریخته گری شن و ماسه است که از رزین برای اتصال شن و ماسه به پوسته ای نازک ، ضخامت 10 تا 20 میلی متر استفاده می کند. در حالی که استفاده از این نوع قالب ها برای ریخته گری آلومینیوم ، سطح بهتری را با ابعاد دقیق تر تولید می کند.

 

کاربرد قالب شل چیست؟

قالب شل به گونه ای استفاده می شود که نتوان الگو را از مدل جدا کرد بنابراین کامل در شن و ماسه قرار می گیرد سپس قالب نصف شده (در قطعات با جزئیات تر می توان قالب را به اعداد دیگر تقسیم کرد) و آنگاه جدا می شود.

 

قالب های گچی

قالب های گچی با استفاده از دوغاب گچ ایجاد می شود که به دور موم ریخته می شود. همانطور که قالب گچ پخته می شود ، الگو ذوب می شود و نمای کاملی از الگو را به جا می گذارد. سپس فلز مذاب در حفره قالبهای گچ ریخته می شود. این فرم دیگری از “ریخته گری موم از دست رفته” است.

قالب های ریخته گری گرافیت

قالب و هسته گرافیت اغلب با ریخته گری گریز از مرکز آلومینیوم استفاده می شود. این فرآیند باعث وارد آمدن فلز به داخل قالب می شود و از سرد کردن سریع برای تولید کیفیت ریخته گری که با روش های دیگر امکان پذیر نیست استفاده می کند.

این هفت نوع قالب برای ریخته گری آلومینیوم است که بیشتر برای تولید ریخته گری آلومینیوم استفاده می شود. از هر قالب ریخته گری برای تولید کیفیت های خاص و برای انواع مختلف خواص ریخته گری استفاده می شود.

خواص آلومینیوم چیست؟

خواص آلومینیوم : از معایب این سیستم این است که محدود به استفاده از فلزات با نقطه ذوب پایین است و آلومینیوم نمی توان از استفاده کرد زیرا مقداری از آهن را در حالی که در استخر ذوب شده است برداشت می کند. بنابراین ، ماشین های محفظه گرم در درجه اول با آلیاژهای پایه روی ، قلع و سرب استفاده می شوند.

شهرت آلومینیوم به خاطر دو ویژگی سبکی و مقاومت در برابر خوردگی آن است. وزن آلومینیوم تقریبا یک سوم وزن مخصوص فولاد ، مس و برنج است. این فلز دارای مقاومت عالی در برابر عوامل خورنده جو ، آب (از جمله آب شور)،روغن ها و اغلب مواد شیمیایی است

چرا از آلومینیوم برای ریخته گری استفاده می شود؟

یکی از مهمترین مزایای آلومینیوم قالب ریخته گری ایجاد قطعات سبک تر – با گزینه های اتمام سطح بیشتر از سایر قالب ریخته آلیاژهای گری است. … علاوه بر این ، آلومینیوم ریخته گری همه کاره ، مقاوم در برابر خوردگی است. با دیواره های نازک ثبات ابعادی بالایی را حفظ می کند و می تواند مورد استفاده قرار گیرد تقریباً در هر صنعت .

آلومینیوم در زندگی ما​

ما در طول روز خیلی با آلومینیوم رو به رو می شویم در انواع قطعات الکتریکی حضور دارد. مثلا در بعضی گوشی های موبایل که در قاب پشتی آن برای خنک شدن گوشی از آلومینیوم استفاده می شود. آلومینیوم چون سبک است و در زمان زنگ زدن یک لایه نازک از آن اکسید می شود

جلوی اکسید و زنگ زدگی بقیه لایه ها را می گیرد و خودش را ضد زنگ می کند. همچنین از آلومینیوم در هواپیما ها هم استفاده می شود به همان دلیلی که با اکسید شدن لایه اول، جلوی اکسید شدن بقیه لایه ها را می گیرد و به دلیل سبک بودن آلومینیوم و ضد زنگ بودن آن در ماشین سازی هم به کار می رود.

الومینیوم مدل بور
طرحواره پیدا نشد.

قیمت قطعات آلومینیومی

قیمت قطعه آلومینیومی به نوع آلیاژ آن ، وزن مورد نظر ، تعداد آن و مدل فیزیکی آن بستگی دارد. (ریخته گری قطعات بدون مدل).

برای اطلاع از قیمت با ما تماس بگیرید.

همچنین ریخته گری پیشتاز مجهر به کوره القایی تا وزن یک تن می باشد

جهت سفارش و یا مشاوره ریخته گری قطعات آلومینیوم و آلیاژ های آن با ما تماس بگیرید.

خدمات مرتبط

خانه تماسآدرس