loading

ریخته گری گریز از مرکز

ریخته گری گریز از مرکز یا ریخته گری سانتریفیوژ

ریخته گری سانتریفیوژ یکی از تکنیک های انقلابی فرآیند صنعتی است که در سال 1807 توسعه یافته است. بر خلاف هزینه بالا و مقاومت متغیر با جعل ؛ ریخته گری گریز از مرکز مدرن محصولات نهایی با کیفیت بالا با مقاومت ، چگالی بالا ، عملکرد خوب و حتی ساختار دانه ای را با هزینه بسیار کمتری ارائه می دهد.

در ریخته گری گریز از مرکز ، فلز مذاب وارد قالب می شود که به طور مداوم در طول کل فرآیند ریخته گری چرخانده می شود. قالب خود بسته به نیاز طراحی می تواند به صورت افقی یا عمودی چرخانده شود.

به طور معمول از دستگاهی با طراحی افقی برای تولید استوانه ای نازک در حالی که دستگاه های نصب شده به صورت عمودی برای تولید حلقه ها یا محصولات مشابه استفاده می شود.

اما گاهی اوقات استوانه های کوچکتر نیز با استفاده از یک فرآیند گریز از مرکز عمودی تشکیل می شوند در حالی که از آرایش افقی برای ساختار لوله ای طولانی استفاده می شود.

منظور از ریخته گری گریز از مرکز چیست؟

ریخته گری سانتریفیوژ فرایندی است که اجزای سازنده مقاومت مواد بالا است. … مراحل فرآیند ریخته گری گریز از مرکز با ریختن فلز مذاب در قالب گرم شده و در حال چرخش آغاز می شود. بسته به پیکربندی قسمت مورد نظر ، قالب ممکن است در یک محور عمودی یا افقی قرار گیرد

اصل کار ریخته گری سانتریفیوژ

در این فرآیند ، فلز مذاب در قالب چرخشی که از قبل با دمای مشخص گرم شده ریخته می شود. قالب بر اساس شکل مورد نیاز محصول به صورت عمودی یا افقی قرار می گیرد. پس از ریختن ، چرخش آن در مورد محور مرکزی خود ادامه می یابد.

به دلیل حرکت چرخشی قالب ؛ یک نیروی گریز از مرکز بر روی فلز مذاب که فقط در قالب چرخش ریخته شده است ، عمل می کند. این نیرو باعث جابجا شدن فلزات مذاب به سمت حاشیه می شود و آنها را مجبور می کند تا روی دیواره ها رسوب کنند.

فلز مذاب به طور یکنواخت روی دیواره های قالب پخش می شود. به لطف نیروی گریز از مرکز 100 برابر بیشتر از نیروی جاذبه.

همانطور که فرآیند با بیشتر و بیشتر ریختن فلز در قالب ادامه می یابد. عنصر نسبتاً متراکم تر به سمت دیواره رسوب می کند در حالی که عناصر سبک تر و رسوبات حلزونی در مرکز آن رسوب می کند.

قالب را می گذارند تا بچرخد تا کل قالب جامد شود و سپس سایر عناصر سبک مانند سرباره از مرکز جدا می شوند.

کل این فرایند به دلیل سرباره ، ساختار نامنظم دانه و هوای محبوس شده منجر به کاهش نقص می شود. محصول نهایی دارای ساختار دانه بسته با افزایش کشیدگی ، مقاومت در برابر کشش و مقاومت عملکرد است.

مزایای استفاده از ریخته گری گریز از مرکز (ریخته گری سانتریفیوژ)

کل فرآیند ریخته گری گریز از مرکز به گیت ها و درهای بلند متکی نیست. این نتیجه در دسترس بودن مداوم فلز مذاب در مرکز در طی فرآیند انجماد است.

برخلاف ریخته گری معمولی که قالب از داخل و خارج جامد می شود. فلز مذاب در مرکز ، انجماد یک طرفه (خارج به داخل) را تضمین می کند.

این به شما کمک می کند تا از نقص هایی مانند سوراخ های ضربه ، حفره جمع شدن و جیب های گاز خلاص شوید. این فرایند امکان پس انداز بعدی در سرمایه اولیه ( هزینه غیر ماشین آلات ) و هزینه های تولید را فراهم می کند.

این امکان را برای مزیت اقتصادی فراهم می کند که انعطاف کافی برای تولید اشکال و اندازه های مختلف محصولات را فراهم می کند.

ترکیبی از عوامل تعیین کننده مانند جامد سازی یک طرفه ، انجماد تحت فشار و جابجایی ناخالصی ها به محور مرکزی. منجر به تولید محصولات با کیفیت برتر با صدای بالا در مقایسه با سایر فرآیندهای صنعتی می شود. چنین مزایایی منجر به افزایش عمر و مقاومت محصول بدون شکستگی می شود. 

خانه تماسآدرس