ریخته گری آلومینیوم

ریخته گری آلومینیوم

آلومینیوم عنصری شمیایی با عدد اتمی ۱۳ نماد شیمیایی Al می باشد. عنصر آلومینیوم فلز نرم ، چکش خوار و نقره ای و با تقریبا چگالی ۲۷۷۰ کیلوگرم بر متر مکعب می باشد

ریخته گری آلومینیوم

ریخته گری آلومینیوم چیست؟

هدف از تولید و ارائه این مطلب آشنایی با نحوه ریخته گری آلومینیوم با استفاده از روش ریخته گری ماسه ای و قالب های ریژه و دائمی می باشد. جهت تولید قطعات نمونه و تعداد نولید محدود می باشد. چنانچه حفره های متعدد که با ماهیچه گذاری ایجاد می شود، امکان ریخته گری قطعات پیچیده را ایجاد می کند.

فلز آلومینیوم زمانی که از معدن خارج می شود، در سنگ های معدن با بقیه املاح قرار دارد. سنگ را ذوب می کنند تا آلومینیوم خالص جدا شود. سپس برای حمل، آن را به شمش های بزرگ در می آورند (1000 پوند) تا این کار راحت تر صورت گیرد. کارخانجاتی که در زمینه شمش آلومینیوم فعالیت می کنند. به صورت شمش های بزرگ در می آید.

ریخته گری آلومینیوم در حقیقت زیر مجموعه ای از ریخته گری پوسته ای می باشد. یکی از معروف‌ ترین روش‌ های ریخته‌ گری همین است که دارای دقت ابعادی بسیار بالایی است که برای هر نوع فلزی مناسب است در این روش برای ریخته‌ گری از یک قالب با پوسته ‌ای نازک از جنس ماسه استفاده می ‌شود. اصل این روش شبیه روش قالب ماسه ‌ای در ریخته ‌گری است از این جهت که هر دو از جمله روش ‌های ریخته‌ گری با قالب تک بار (یک بار مصرف) هستند.

مزایای روش ریخته گری آلومینیوم​

  • ‌هزینه کارگر کمی دارد به ویژه نسبت به ریخته‌گری قالب ماسه‌ای، مهارت خاصی هم برای انجام فرایند نیاز نیست و به‌ سادگی قابل انجام است.
  • دقت ابعادی بسیار مناسبی دارد که این خود باعث می‌شود که هزینه‌های ناشی از ماشین‌کاری، تمیزکاری و عملیات پایانی قطعهٔ حاصل شده هم بسیار کاهش بیابد.
  • سطح صاف قطعه نهایی و همچنین قالب (نسبت به روش قالب ماسه‌ای) که باعث می‌شود جریان مذاب آسان و روان جاری شود؛ لازم است ذکر شود رزین به کار رفته در ماسه هم در مسطح سازی سطح قطعه تأثیر به‌سزایی دارد..
  • سرعت تولید بالا و به همین سبب شمارگان بالا (این روش برای تیراژهای بالا اقتصادی است).
  • امکان بازیافت ماسه و مواد استفاده شده در تهیه قالب ریخته‌گری، در این روش فراهم است؛ برای بازیافت ماسه‌های آغشته به رزین (چسب‌های رزینی) دمای مخلوط ماسه و رزین را بالا می‌برند که این باعث می‌شود رزین موجود در این مخلوط بسوزد، سپس ماسه از آن استخراج شده و می‌توان از آن در شکل‌دهی قالب‌های دیگر استفاده کرد

در ادامه انواع آلیاژهای آلومینیوم را برسی می کنیم

به طور کلی آلیاژ های آلومینیوم به دو دسته کلی تقسیم می شود :

-1 آلیاژ های نوردی

-2 آلیاژ های ریخته گینکته :

آلومینیوم به علت داشتن ساختار FCC و تراکم زیاد در ساختار شبکه بلوریش فرم کاری خوبی در درجه حرارت محیط دارد .

آلیاژ های نوردی​

در آلیاژ های نوردی ابتدا آلیاژ به شکل شمش ریخته می شود سپس با توجه به شرایط تولید هر یک از فرآیند های کار سرد شامل : نورد ، فورج ، سوراخ کاری ، برش و …. روی قطعه انجام می شود

1ـ روش های تولید شمش های نوردی :

معمولا دو روش برای تهیه شمش نوردی استفاده می شود :

1- روش مداوم

2- روش نیمه مداوم و یا تکباری

1ـ روش مداوم ​

این روش که از سرعت تولید بالایی برخوردار است به این صورت که محفظه ای از فولاد گرم که در زیر پاتیل مذاب قرار دارد مذاب را به صورت دائم دریافت می نماید ، مذاب پس از رها شدن از پاتیل وارد محفظه شده و در مرحله اول آب گرد هایی که در قسمت بالای محفظه قرار دارند مذاب را به مرحله خمیری می رساند در مرحله بعد مذاب به مرحله آب فشان رسیده و به طور کامل منجمد می شود و در پایان تیغه ای که در انتهای محفظه قرار دارد فلز را برش زده و بر روی صفحه نقاله می اندازد .

2- روش تکباری ​

این روش که در کارخانه ها و به وسیله قالب های ماسه ای انجام می شود به این صورت است که ابتدا کوره را به مقدار معینی شارژ کرده سپس شارژ آماده شده را در قالب های مورد نظر می ریزند .

تهیه آلیاژ های ریخته گری (فرآیند شکل ریزی)

هدف تولید​

تولید شکل نهایی قطعه به صورت مذاب ریزی مستقیم

انواع مواد شارژ جهت ریخته گری آلیاژ های آلومینیوم

از قطعات آلومینیومی برای تعداد قطعات محدود در حد فقط مدل زیرا هم ارزان و در قطعات بزرگ سبک تر از بقیه متریال ها است و در اثر برخورد با رطوبت زنگ نمی زند.

خواص آلومینیوم چیست؟

خواص آلومینیوم : از معایب این سیستم این است که محدود به استفاده از فلزات با نقطه ذوب پایین است و آلومینیوم نمی توان از استفاده کرد زیرا مقداری از آهن را در حالی که در استخر ذوب شده است برداشت می کند. بنابراین ، ماشین های محفظه گرم در درجه اول با آلیاژهای پایه روی ، قلع و سرب استفاده می شوند.

چرا از آلومینیوم برای ریخته گری استفاده می شود؟

یکی از مهمترین مزایای آلومینیوم قالب ریخته گری ایجاد قطعات سبک تر – با گزینه های اتمام سطح بیشتر از سایر قالب ریخته آلیاژهای گری است. … علاوه بر این ، آلومینیوم ریخته گری همه کاره ، مقاوم در برابر خوردگی است. با دیواره های نازک ثبات ابعادی بالایی را حفظ می کند و می تواند مورد استفاده قرار گیرد تقریباً در هر صنعت .

آلومینیوم در زندگی ما​

ما در طول روز خیلی با آلومینیوم رو به رو می شویم در انواع قطعات الکتریکی حضور دارد. مثلا در بعضی گوشی های موبایل که در قاب پشتی آن برای خنک شدن گوشی از آلومینیوم استفاده می شود. آلومینیوم چون سبک است و در زمان زنگ زدن یک لایه نازک از آن اکسید می شود

جلوی اکسید و زنگ زدگی بقیه لایه ها را می گیرد و خودش را ضد زنگ می کند. همچنین از آلومینیوم در هواپیما ها هم استفاده می شود به همان دلیلی که با اکسید شدن لایه اول، جلوی اکسید شدن بقیه لایه ها را می گیرد و به دلیل سبک بودن آلومینیوم و ضد زنگ بودن آن در ماشین سازی هم به کار می رود.

الومینیوم مدل بور

قیمت قطعات آلومینیوم

قیمت یک قطعه آلومینیوم به نوع آلیاژ آن ، وزن مورد نظر ، تعداد آن ، آیا مدل فیزیکی از آن موجود است؟ (ریخته گری قطعات بدون مدل).

برای اطالاع از قیمت با ما تماس بگیرید.

جهت سفارش و یا مشاوره ریخته گری قطعات آلومینیوم و آلیاژ های آن با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 25 میانگین: 4.2]

خدمات مرتبط

Call Now Button